Grali u nas

Wystąpili na scenie Kultury
 • Voo Voo - legendarny zespół grający zróżnicowaną muzykę, opierającą się głównie na połączeniu rocka z folkiem różnych kultur i dużej ilości improwizacji. Często współpracuje z zespołem Trebunie Tutki. Ostatnio w ich twórczości pojawiły się także elementy współczesnych gatunków muzycznych, takich jak drum&bass, hip-hop czy nu jazz.
 • Tymon Tymański - polski kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, poeta, twórca pojęcia "yass". Założyciel i lider wielu zespołów muzycznych - m.in. Kury, Tymon i Trupy, the Users, Jazz Out. Laureat nagrody Prezydenta Mista Gdańska w Dziedzinie Kultury.
 • Trebunie Tutki - muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która przeszła ewolucję od kapeli ludowej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także Azji i Ameryce Północnej. W ramach Kultury na Bani występują regularnie - solowo, a także we wspólnych projektach muzycznych z Voo Voo i Tymonem Tymańskim.
 • Future Folk - grupa wykonująca elektroniczną muzykę taneczną z wpływami folku góralskiego. Półfinaliści programu Must Be the Music, laureaci konkursu TRENDY na XII Sopot TOPtrendy Festiwalu. Stali bywalcy Sceny Kultury. We współpracy z Hotelem Bania nakręcili teledysk do utworu "Malinowa Dziewczyno".
 • Zakopower - najbardziej znany i lubiany polski zespół zakorzeniony w folku góralskim. Laureaci licznych nagród - Fryderyków i Superjedynek. Wszystkie ich płyty pokryły się złotem lub platyną.
 • Gooral - zasłynął produkcją założonego przez siebie zespołu Psio Crew. Po pierwszym albumie Szumi Jawor Sound System zaczął karierę solową wydając Etno Elektro i Better Place i mega popularny singiel Karczmareczka. Daje występy na największych festiwalach świata, jego muzyką reklamowały się Heineken Opener i Coke Live. Na Woodstoku zgromadził rekordową publiczność. Kilkakrotnie występował dla Baniowej publiczności.
 • Sidney Polak -  polski wokalista, autor tekstów, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku, dziennikarz radiowy, artysta łączacy w wyjątkowy sposób elementy popu, hip-hopu, reagge i folku. Na Bani wystąpił w ramach Festiwalu Moskola.
 • Percival -  projekt, który powstał w 2005 i związany był z rekonstrukcją historyczną  – życiem, muzyką i kulturą dawnych, przedchrześcijańskich Słowian. W repertuarze tego projektu znajdują się utwory z różnych regionów Słowiańszczyzny, a także autorskie utwory inspirowane historią, wczesnym średniowieczem i ogólnie kulturą folkową. 
 • Redlin -  nieszablonowy projekt muzyczny. Redlin Folk Music Show to niezwykła podróż przez muzykę folkową z różnyhc regionów świata. Wszystko okraszone niewymuszonym humorem, zaaranżowane na rockową nutę. Na Scenie Kultury występowali kilkukrotnie zawsze ciesząc się świetnym przyjęciem.
 • Krzikopa -  polski folkowy zespół muzyczny założony w 2012 roku wykonujący własne aranżacje śląskich melodii ludowych, oparte zarówno na najnowszych stylach muzycznych muzyki rozrywkowej, jak i stylów bardziej tradycyjnych.
 • Balkanscream -  jest siedmioosobowym kolektywem bałkańskim łączącym różne style muzyczne, przeplatając jazz, folk i elektronikę, tworząc niepowtarzalny język zespołu. Instrumentarium zespołu to klarnet, trąbka, saksofony, gitara, mandola, gitara basowa, etniczne perkusjonalia, perkusja oraz chóry bułgarskie w wykonaniu DJ Ludwika Zamenhofa.
 • Big Cyc - polski zespół muzyczny założony w 1988 w Łodzi. Legenda polskiej muzyki spod znaku rock i punk. Teksty utworów mają zazwyczaj charakter satyryczny, przez lata komentowały bieżącą sytuację polityczną na przestrzeni lat. Big Cyc otworzył letni cykl koncertów na Bani w roku 2019. 
 • LemON - polsko-łemkowsko-ukraiński zespół muzyczny, założony w 2011 roku z inicjatywy wokalisty Igora Herbuta. Nazwa zespołu jest połączeniem cząstki nazwy Łemkowszczyzna „lem” (tylko) oraz angielskiego „on” (włącz), w wolnym tłumaczeniu: „tylko włącz”.
 • Tulia - polski zespół muzyczny powstały w 2017 roku. Laureatki konkursu „Premier” podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2018). Zdobywczynie nagrody Akademii Fonograficznej „Fryderyk” za fonograficzny debiut roku (2019). Reprezentantki Polski w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji.
 • Reggaeside - zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Charyzmatyczny wokal Karola Olszewskiego i porywająca muzyka chłopaków - trzy gitary, instrumenty klawiszowe, bębny oraz trąbka i saksofon - każdorazowo gwarantują świetny wystep na żywo.
 • InoRos - zespół muzyczny założony w 2006 roku, wykonujący muzykę z pogranicza popu i folk rocka, finalista drugiej edycji programu Must Be the Music.
 • Jazgot - to, co najlepsze w muzyce płynącej inspiracjami od rzeki Biały Dunajec po rzekę Dunaj, podane jest w sposób, który nikogo nie pozostawia obojętnym. Stać ich w równym stopniu na wirtuozerię jak i zabawę dźwiękiem.
 • Kapela Hanki Wójciak - liderką kapeli jest Hanka Wójciak - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, aktorka - amator, dziennikarka Redakcji Muzycznej Radia Kraków oraz kwartalnika kulturalnego Liry-Dram, góralka z Zakopanego. Ich debiutancki album Znachorka poleca Muniek Staszczyk. Druga płyta Hanki - "Zasłona" oraz promująca ją trasa koncertowa została objęta mecenatem przez Hotel Bania.
 • Siwy Dym - zespół powstał wiosną 2000 r . Jego skład zmieniał się w ciągu lat, chociaż nadal liderami zespołu pozostają jego założyciele - Piotr Majerczyk i Grzegorz Pintscher. Obaj z wieloletnim doświadczeniem muzycznym o profilu folkowym, wychodząc naprzeciw nowym trendom i modzie, połączyli ludowszczyznę z innymi gatunkami muzyki.
 • Kapelanka - to muzyczny projekt przyjaciół z Zakopanego i Częstochowy. Sześć osób, których różne temperamenty i charaktery tworzą ciekawe i cały czas ewoluujące brzmienie, oparte na stylistyce indie popowej z elementami nowoczesnej elektroniki, dub stepowego groove'u i jazzu.
 • Folk Power - grupa przyjaciół z regionu Pienin zafascynowanych muzyką góralską, bałkańską, słowacką, cygańską i węgierską, którą wykonują w połączeniu ze współczesnym brzmieniem w bardziej nowoczesnych i milszych dla ucha przeciętnego słuchacza aranżacjach niż w przypadku tradycyjnej muzyki ludowej. Członkowie zespołu występują też w bardziej kameralnym 4-osobowym składzie. Można ich usyszeć podczas "Wieczorów z muzyką Karpat" w hotelwoej Restauracji Góralskiej. W ramach współpracy z Hotelem Bania został wydany album z kolędami "Góralskie Święta".
Kontakt: Tomasz Rzadkosz
tomasz.rzadkosz@bania.pl

Partnerzy i sponsorzy:

Jak do nas trafić?

Wyświetl większą mapę